Агроволокно
ул. Нефтяников 15 73000
(095) 470-99-55
Як агроволокно може заощадити час, гроші та сили садівників

Як агроволокно може заощадити час, гроші та сили садівників

Як агроволокно може заощадити час, гроші та сили садівників
12 Ноября 2021
Вже років десять, як на нашому ринку з'явилися неткані матеріали – спанбонд, лутрасил та інші, які називають агроволокном. І все-таки вони ще не витіснили звичайну плівку, незважаючи на те, що за ціною такі самі, але при цьому набагато довговічніші.
  • Є в агроволокна і низка інших переваг. Укриття нетканим матеріалом, взяти хоча б те, що для укриття рослин зовсім не обов'язковий каркас - дуги, рами та інше. Нетканий матеріал можна стелити прямо на землі, де посіяне насіння, або накрити рослини або висаджену розсаду. У міру зростання вони листям підніматимуть волокно без жодної шкоди для рослин. 
  • З плівкою так не можна. Усередині плівкового укриття величезний перепад температур та конденсат. Те листя, яке торкається плівки, «згорить». До речі, ґрунт, накритий плівкою, прогрівається швидше. Але при цьому може й перегрітися, вбивши високою температурою молоду розсаду. Агроволокно розігрівається повільніше, але при цьому пропускає сонячне світло, повітря та вологу. 
Укривши нетканим матеріалом, можна взагалі відмовитися від такої трудомісткої роботи, як провітрювання рослин.
Агроволокно вигідно для тих, хто приїжджає на дачі час від часу, тому що відпадає необхідність щодня відкривати і закривати тепличку. Тепличку з такого матеріалу можуть зробити навіть дачники, які відвідують ділянку раз на тиждень. Важливо й те, що вночі плівка погано тримає тепло, агроволокно в цьому плані набагато краще. Повітря в такій теплиці охолоне повільніше, а вранці поступово нагрівається.
Немає різких перепадів температури, що призводять до гниття коріння та інших захворювань рослин. Агроволокно пропускає воду, достатньо, щоби не було конденсату. Досвідчені садівники проколюють дірки в міжряддях викруткою, щоб проходила поливна вода, або роблять невеликі розрізи біля основи рослин.

Ранній урожай

  • Використання спанбонду дозволяє отримати врожай на 6-12 днів раніше, рятує від заморозків до -3-4оС, і в середньому підвищує врожайність на 20-30%. Може врятувати рослини від деяких шкідників, якщо їх вчасно накрити (без використання хімікатів).
Наприклад, капусту від гусениць та білянки, редиску -  від хрестоцвітих блішок. Вистачає волокна при дбайливому використанні на 2-3 сезони. Знятий з рослин нетканий матеріал просушують, очищають від сміття, акуратно згортають і зберігають до наступного сезону в сухому, темному, захищеному від гризунів, місці.
Який матеріал купувати
  • Продається агроволокно різної щільності (17-50 г/м2). Для отримання ранньої овочевої продукції використовують матеріал щільністю 15-25 г/м2. Його застосовують при вирощуванні томатів, огірків, кабачків, перцю, баклажанів, усіх видів капусти, щавлю, салату, шпинату, редиски та інших овочів.
  • Більш щільне агроволокно (40-50 г/м2) використовують для захисту багаторічних та зимуючих у відкритому ґрунті рослин від морозу та вітру, особливо у безсніжні зими. У зимових теплицях щільне агроволокно застосовують як внутрішній шар (при двошаровому покритті). Це дозволяє знизити витрати тепла на обігрів та уникнути утворення шкідливого конденсату. У весняних теплицях цим матеріалом обтягують бічні боки. Щільне агроволокно (50 г/м2) чорного кольору використовують для мульчування ґрунту під багаторічними овочевими та ягідними культурами. При цьому воно захищає ґрунт від надмірного випаровування вологи, прискорює його прогрівання навесні, запобігає зростанню бур'янів.

Последние статьи
Букет с огорода к Новому году
Букет с огорода к Новому году

По мере похолодания посевы утепляют агроволокном, при необходимости волокно используют в несколько слоёв. Не сомневайтесь, под укрытиями из агро температура не будет ниже, чем под укрытиями из плёнки, а вот «чувствовать» себя петрушка под волокном будет гораздо лучше. Под этим укрывным материалом зелень не желтеет, не преет, не запаривается и прекрасно переносит период зимних холодов

20 Ноября 2021
Подробнее
Сладка ягода весной
Сладка ягода весной

Агроволокно – лёгкий, прочный нетканый материала, использование которого гарантирует высокие и ранние урожаи.
Простое в обращении, значительно облегчает уход за культурой, попутно снижая себестоимость ягодной продукции.

18 Ноября 2021
Подробнее
вверх

Для просмотра сайта, обновите версию вашего браузера!